Közép-európai egyetemi múzeumok találkozója

2017. november 20. és 22. között rendezte meg a CENTRAL (Central European Network for Teaching and Research in Academic Liaison) vagyis a Közép-európai Oktatási és Tudományos Hálózat az egyetemi gyűjtemények és múzeumok hosszú távú együttműködését ösztönző és elősegítő szakmai műhelyét Berlinben a Humbolt Egyetem szervezésében. A kapcsolódó partner intézmények (ELTE, berlini Humbolt Egyetem, a prágai Károly  Egyetem, a Warsói Egyetem, a Bécsi Egyetem és külső meghívottként a Belgrádi Egyetem) 2-2 résztvevőt delegáltak az egyetemi gyűjtemények dolgozói közül. A tanszék részéről (a TTK Természettudományi Múzeumából) Felkerné Kóthay Klára geológus, muzeológus vett részt a rendezvényen. Az egyetemek bemutatkozását és gyűjteményeikről szóló beszámolóját követően a gyűjtemények nyilvántartásáról, digitalizációjáról, egységes hálózatba szervezéséről és irányításáról, az egyetemekhez kapcsolódó szoros kapcsolatának megőrzéséről, valamint az ICOM (International Concil Of Museums) egyik alszervezetének az UMAC (Committee for University Museums And Collections) tevékenységéről esett szó.  A rendezvény során a Humbolt Egyetem több gyűjteményében (pl.: orvosi és anatómiai múzeum, könyvtár, hanganyag gyűjtemény, régészeti gyűjtemény) is látogatást tettek a részvevők, ahol olyan műhelytitkokba kaptak bepillantást, amelyek más módon nem elérhetők.